Arduino & Raspberry Pi Day 2021

Kolejna edycja Arduino & Raspberry Pi już niebawem! Znowu będziemy mogli spotkać się, posłuchać ciekawych prelekcji, zobaczyć super projekty konkursowe, wziąć udział w warsztatach, wymieniać się doświadczeniami oraz świetnie bawić.

Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla osób, które nigdy jeszcze nie słyszały o Arduino i Raspberry Pi, jak i pasjonatów, którzy pragną zgłębić i przekazywać wiedzę o tych platformach. Zapraszamy entuzjastów, hobbystów z wieloletnim stażem, studentów, rodziny z dziećmi… Każdy znajdzie coś dla siebie! Można zobaczyć, jak w prosty sposób połączyć elektronikę i programowanie w projekty zmieniające nasze otoczenie.

Arduino & Raspberry Pi Day kolejny raz odbędzie się online na YouTube oraz Facebook. Miejmy nadzieję, że to ostatnia taka edycja i od 2022 będziemy mogli wrócić do spotkań offline.

Termin: 14 marzec 2021

Miejsce: Online

Wstęp: wolny!

Stream:

Zachęcam do udziału na żywo, oglądania i aktywności na czacie. Dla oglądających także będą przewidziane upominki.
 
Jeżeli nie kojarzycie poprzednich edycji, zapraszam do relacji:
– 2020
– 2019
– 2018
 
 

Konkurs

Masz gotowy projekt, w którym korzystasz z Arduino, innego mikrokontrolera, Raspberry Pi lub innego SOM? Opisz go krótko, zrób materiał wideo i zgłoś poprzez formularz >>Tutaj<<. Termin nadsyłania prac do 1 marca 2021. Wybrane zostaną najlepsze, które powalczą o nagrody w dwóh kategoriach. Filmiki zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia, Jury wyłoni zwycięzców oraz puibliczność wybierze projekt dla nagrody publiczności. 

Najważniejsze szczegóły:

  • Są dwie kategorie: mikrokontrolery – projekty zawierające np. płytkę Arduino, ESP8266, STM32; SOM – projekty zawierające np. Raspberry Pi.
  • Cała lista nagród zostanie podana niebawem.
  • Regulamin konkursu mikrokontrolery http://www.inzynierdomu.pl/regulamin-konkursu-mikrokontroler/.
  • Regulamin konkursu SOM http://www.inzynierdomu.pl/regulamin-konkursu-som/.
  • Można zgłaszać projekty jako zespół, koło naukowe, klasa itp. (ewentualna nagroda nie będzie jednak przewidziana dla każdego członka zespołu).
  • Można składać kilka projektów.
  • W opisie nie musi się zawierać kod ani schemat elektryczny.
  • W wideo z projektem musi się znajdować – krótki opis i pokaz możliwości projektu oraz w ścieżce audio następujaca fraza: „Projekt na Arduino & Raspberry Pi Day 2021” dla sprawdzenia oryginłu. 
  • Filmik może trwać maksymalnie 5:00 min. Musi zostać umiszczony na chmurze lub innym dysku sieciowym, gdzie będzie możliwe jego pobranie. Nie może zawierać traści niewłaściwych, tj. np. przekleństw. Nie może zawierać elementów ograniczonych prawami auorskimi np. podkład muzyczny.
  • Ewentualne pytania proszę kierować na adres inzynier.domu@gmail.com.
 
Organizator:
Inżynier Domu
Chcesz wesprzeć event swoją osobą, firmą, medialnie lub masz jakiś inny pomysł, pisz na: inzynier.domu@gmail.com lub wesprzyj na https://inzynierdomu.tipo.live/