O Blogu

„Inżynier domu” – tak pewnego razu określił mnie mój znajomy podczas przygotowywania jednego z kolejnych projektów automatyki w miejscu, w którym akurat mieszkałem. Wyobrażałem sobie potem, co mogłoby się kryć pod taki hasłem. Czym może się cechować taki „inżynierski lifestyle”? Nie zastrzegam jednak takiego stylu życia jedynie dla inżynierów; w mojej opinii inżynier to nie tytuł, to stan umysłu (;

Blog powstał z zamiłowania do idei dzielenia się. Dzięki niemu udało się już trochę zrobić – zaprezentować kilka projektów, opisać subiektywne spostrzeżenia na pewne tematy, ale także wyjść poza ramy Internetu i zorganizować kilka wydarzeń, takich jak warsztaty z Arduino, Raspberry, IOT, a także większych eventów: ogólnopolskie Arduino & Raspberry Pi Day lub Festiwal Majsterkowania we Wrocławiu.

Inżynier Domu – Szymon Markiewicz, zawodowo – inżynier do spraw oprogramowania w Sii. Skończyłem elektrotechnikę w Gliwicach. Obecnie żyję we Wrocławiu. Lubię przelewać wiedzę i doświadczenie na najbliższe otoczenie – najczęściej dom/mieszkanie. Zajmuję się elektroniką, programowaniem (C++, C#, Python), majsterkowaniem, drukiem 3D, IOT, ogródkiem i jeszcze masą innych rzeczy.

W tworzeniu bloga pomagają mi:

Redaktorka Bezczelna (tylko nieco – przypis red.), Ewa, nie szczędzi mi słów krytyki, aby materiał był bardziej czytelny, ale także wspiera na duchu, kiedy czasu mało, a pracy dużo.

Kot Techniczny, Ignacy, tak naprawdę to on jest mózgiem wszystkiego.

Dyrektor kreatywny, kot Jeremiasz. Kiedy zastanawiacie się, kto wymyślił tak błyskotliwy temat wpisu lub tytuł filmu, wiedzcie, że Jeremi przebiegł po klawiaturze.

One thought on “O Blogu

  1. a jak z drukarką 3d? Ja na chwile obecną własnie chciałabym zainwestować sobie w drukarki 3d anet, bo sporo drukuje figurek do dnd, wiec mi by się przydało. No cóż, fajny blog i oby więcej takich treści !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *