Przydatne aplikacje/strony odc. 1

Pierwsze trzy narzędzia, które mam nadzieję Wam się spodobają.

Wszystkie odcinki serii z przydatnymi aplikacjami i stronami znajdziecie tutaj.

Zaczynamy kolejną serię na blogu. Tym razem będę dzielił się narzędziami takimi jak aplikacje czy strony internetowy, które pomogą nam w codziennym życiu. Na pewno każdy ceni sobie gdy coś można zrobić łatwiej, szybciej i z lepszym rozplanowanie, w skrócie chyba każdy chce być bardziej ogarniętym. Myślę, że to czym się podzielę pomoże Wam i opisy poniżej pozwolą wpaść na pomysły na własne wykorzystanie tych narzędzi. W każdym kolejnym odcinku będę prezentował po trzy takie narzędzia. Dziś zaczniemy od Feedly, IFTTT oraz Evernote.

1. Feedly

Na początek coś, czego używam codziennie i zajmuje tylko parę minut. Idealne do wprowadzenia do swojego życia „diety informacyjnej”. Większość z nas wchodzi dziennie na facebooka, youtube, blogi i na inne strony z interesującymi nas treściami – patrząc czy pojawiło się coś nowego. Na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę ile czasu to pożera i co gorsza jak często prócz tego co chcemy przeczytać, trafiają do nas informacje, które nas w ogóle nie obchodzą, co jeszcze bardziej wydłuża czas spędzony w sieci. A gdyby tak wejść na jedną stronę bez reklam i informacje wybrane przez nas byłyby pogrupowane i ułożone pięknie jak w spisie treści?

Taka tablica wygląda zdecydowanie bardziej przejrzysto.

No da się, kiedyś ktoś wymyślił kanał RSS i jest to moim zdaniem świetna sprawa i nie wiem czemu tak mało ludzi z tego korzysta. Przejdźmy do Feedly, który porządkuje kanały RSS.

Ta ikonka na stronach oznacza właśnie kanał RSS.

Wpisujemy nazwy stron, które przeglądamy, wrzucamy to pod tematy, które pozwolą nam na łatwiejsze i szybsze poruszanie się w ich obrębie. To co przeczytamy nie będzie się nam już wyświetlało. Wszystko chronologicznie, ładnie ułożone. Dużo ciekawych inspiracji jak upraszczać sobie życie dzięki feedly znajdziemy na ich blogu. Feedly występuje jako strona, rozszerzenie przeglądarki, a także aplikacja mobilna.

Możecie też dodać inżyniera domu do kanałów RSS.

2. IFTTT

Teraz coś dla ludzi lubiących jak coś się robi za nich. Platforma IFTTT zawiera naprawdę dużo możliwości i może do niej podłączony zostać nasz telefon, konto na facebooku, chmury, mail i inteligentna żarówka. Ale po co?

To tylko część usług, które możemy powiązać z IFTTT.

Łatwo będzie zrozumieć jak rozwiniemy skrót „If This Then That”, czyli jeśli coś się stanie to ma się stać coś innego, można powiedzieć takie krótkie scenariusze zdarzeń. Najłatwiej zrozumieć na przykładzie: jeśli ktoś nas oznaczy na zdjęciu na instagramie czy facebooku chcemy na wszelki wypadek zachować je sobie np. na naszej chmurze. Mamy jakiś stały schemat zdarzeń i dzięki stronie może on się wykonywać automatycznie. IFTTT występuje jako strona lub aplikacja mobilna.

Mamy dostęp do wielu gotowych działań.

3. Evernote

Jedna z aplikacji, która jest ze mną najdłużej. Jestem prawie nierozłączny z moim notatnikiem i o wiele łatwiej zapisuje mi się coś ręcznie ale potem grupowanie tego, przeszukiwanie albo podzielenie się już nie jest takie proste, szczególnie że to już któryś z kolei mój papierowy notatnik. Potrzebny był więc notatnik w wersji cyfrowej i tu pojawił się evernote. Naprawdę wygodne narzędzie, wiele przydatnych funkcji. Dostępne są także dodatkowe narzędzia do przeglądarki jak evernote clipper, który ułatwia robienie notatek prosto ze stron, które przeglądamy. Z platformą możemy łączyć na przykład maila czy kalendarz, wiele ciekawych zastosowań możemy znaleźć na inspirującym kanale evernota. Po pierwszym roku studiów przerzuciłem się całkowicie z notatkami na evernota i było to bardzo dobrym pomysłem, bo cały czas miałem łatwy dostęp do wszystkiego co było wcześniej i to dzięki mobilnej wersji aplikacji na telefonie.

Notatki ręczne ze studiów zeskanowane, dobrze zarchiwizowane i zawsze pod ręką.

Od tego czasu evernote stał się nie tylko miejscem gdzie zapisuje pomysły ale także moją podręczną encyklopedią z dziedzin, którymi się zajmuje. Obecnie jedyną wadą evernote’a jest to, że trochę mocno chcą nas zachęcić do konta premium, szczególnie tym że możemy używać aplikacji tylko na dwóch urządzeniach. Mimo tego polecam bardzo to narzędzie każdemu kto lubi notować. Platforma jest dostępna ze strony oraz aplikacji mobilnej i PC.

Jeśli artykuł był dla Ciebie wartościowy, możesz mnie wesprzeć na https://inzynierdomu.tipo.live/

One thought on “Przydatne aplikacje/strony odc. 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *