Przydatne aplikacje/strony odc. 2

Organizacja i estetyka dzięki kolejnym trzem propozycjom ciekawych web-narzędzi.

Wszystkie odcinki serii z przydatnymi aplikacjami i stronami znajdziecie tutaj.

Habitica, Trello i Stylish, czyli dwie aplikacje z listami zadaniowymi i jedna do personalizowania wyglądu przeglądarki i stron internetowych. Zapraszam do czytania i testowania!

1. Habitica

Jeśli lubicie gry i traktujecie je całkiem poważnie to właśnie znaleźliście pomoc w organizowaniu swoich życiowych zadań. Habitica pozwala nie tylko na utworzenie list „to do”, ale stanowi niezawodne narzędzie do motywacji.

Przykładowy główny ekran Habitycy

Aplikacja wykorzystuje schematy motywacji zapożyczone wprost z gier RPG. Mamy tu swoje punkty życia (które możemy stracić jeśli nie spełnimy swoich celów), punkty doświadczenia i złoto, które zdobywamy wtedy, gdy realizujemy swoje zadania zgodnie z planem. Złoto daje możliwość zakupienia czegoś dla naszej postaci, albo może być spożytkowane na inne nagrody, które ustalamy sami.

Aplikacja-gra odwołuje się do naszego sumienia, sami uzupełniamy listy zadaniowe i oznaczamy to, co udało się osiągnąć. Uczciwość nie jest jednak trudna do osiągnięcia, nie jest łatwo oszukać samego siebie, gdy wszystkie cele są tak czytelnie i jasno zapisane.

Dodatkowym atutem aplikacji jest możliwość tworzenia drużyn ze znajomymi czy podejmowania gotowych wyzwań, jak „płaski brzuch w trzy miesiące”. Habitica jest wzbogacona o opcje, które nie wpływają na część odpowiadającą za śledzenie naszej produktywności, ale z pewnością czynią ją atrakcyjną. Mam na myśli możliwość wyboru zwierzaków, czarów czy wyposażenia.

Z Habiticy możecie korzystać z użyciem strony web oraz dzięki mobilnej aplikacji.

Bardzo polecam ją wszystkim, którzy chcą się zorganizować, wprowadzić sobie pewną rutynę, nawyk i nie tylko dobrze znają schematy motywacji zapożyczone z gier, ale też są na nie podatni. Możesz się stać wielkim bohaterem świata tej gry, gry której na imię Twoje życie.

2. Trello

O Trello wspominałem już w notce o zwinnym prowadzeniu projektu. To bardzo popularne narzędzie, które dzięki swojej prostocie naprawdę usprawnia pracę i życie.

Przykładowa tablica Trello przy pracy w teamie

Nawet jeżeli nie chcecie wprowadzać Trello do zestawu aplikacji, z których korzystacie na co dzień, to warto się z nim zapoznać, ponieważ wiele projektów z niego korzysta. Można tutaj działać nie tylko w pojedynkę, ale i całym teamem. Znajomość działania tej aplikacji na pewno ułatwi wam pracę przy projektach realizowanych przy jej użyciu.

Trello w bardzo funkcjonalny i prosty sposób połączymy z innymi portalami takimi jak: chmury: dropbox, google drive; repozytoria: github, bitbucket; komunikacja w teamie: slack.

Dzięki Trello projekty można prowadzić sprawnie, nic nam nie umknie, bo każda zmiana jest automatycznie zapisywana. Do tego, dzięki możliwości konfiguracji tła, aplikacja może wyglądać estetycznie.

Różne ciekawe rozwiązania z użyciem Trello znajdziemy blogu aplikacji.  Trello prócz wersji web można także pobrać na telefon.

3. Stylish

O tym że jestem fanem ciemnych motywów wiadomo chyba od dawna. Lubię je wszędzie, zwłaszcza tam, gdzie spędzam dużo czasu – w przeglądarce internetowej i na stronach, które często odwiedzam.

Zobacz też: „Programowanie Arduino na alternatywnie”

Niedawno mądrze postąpił Youtube i udostępnił ciemny wygląd serwisu, ale inne popularne usługi i portale (Google albo Facebook) dalej nie zauważają takiej potrzeby. Z tego powodu zaczęły powstawać wtyczki do przeglądarek, które umożliwiają ustawienie spersonalizowanego motywu! Korzystałem wcześniej z Darkness ale nie działał na wszystkich stronach i nie miał tak wielu wyglądów.

Ciemny Facebook

Miły dla oka Google, za każdym razem z innym zdjęciem

Stylish oferuje szeroki wybór stylów, nie tylko tak lubiany przeze mnie ciemny. Użytkownicy bardziej zaawansowani w tworzeniu stylów mogą pokusić się o tworzenie własnych motywów!

Jest też styl dla Habiticy

Stylish można ściągnąć tutaj, jako rozszerzenie do Chroma.

Jeśli macie jakieś super style, które znaleźliście – piszcie w komentarzach (;

Jeśli artykuł w jakiś sposób Tobie pomógł , możesz wpierać blog, aby nowych materiałów przybywało więcej. Zapraszam TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *