O co tu chodzi

Zacznijmy od najważniejszego pytania, czyli co tu znajdziesz? Wyobrażałem sobie to jako coś co mogłoby się kryć pod hasłem „inżynierskiego lifestylu”, choć na pewno nie przeznaczonego jedynie dla inżynierów, bo uważam że „Inżynier to nie tytuł, to stan umysłu”. Zadajmy sobie pytanie, jak używać inżynierskiego myślenia w życiu codziennym? jak techniczna myśl może odmienić to co już na pozór dobrze znamy? Wiem, że to podobno słaby pomysł aby tworzyć bloga o bardzo szerokich ramach tematycznych, ale dla odważnych świat należy. Z drugiej strony, myślę że treści tutaj prezentowane będę się starał dopasowywać do zainteresowania. Mam wiele pomysłów, mogę dużo opisać, ale jeśli to nikomu się ma nie przydać to chyba wole się skupić na tematach, które coś dadzą!
To dla kogo i co tu będzie:
– Dla chętnych wiedzy będą tutoriale programowanie takie od zera (C#, C++, C, python), technologie i rozwiązania (IOT, Embedded, elektronika, automatyka domowa) oraz będę się dzielił źródłami z sieci, które moją wiedzę poszerzały.
– Dla chętnych tworzenia pojawią się projekty oraz rozwiązania DIY/majsterkowanie, w tym elektronika, elektryka, druk 3D, obróbka drewna, projekty dla domu.
– Dla chętnych organizacji i inspiracji podzielę się pomysłami, doświadczeniami które mogą usprawnić czyjeś działania, tym jak staram się inżynierskim podejściem zmieniać miejsce, w którym żyję.
– Dla chętnych poznawać będę wrzucał tematy związane z najnowszymi technologiami, wydarzeniami branżowymi, testy sprzętu, tematy trochę bardziej „oddalone”, ale które na pewno mi przydają się być lepszym inżynierem w domu.
Skąd pomysł? Inspiracja przyszła pewnego razu po tym jak przy okazji jakiegoś małego projektu, który realizowałem dla domu znajomy nazwał mnie „inżynierem życia”. Ciekawie to zabrzmiało, choć może jak dla mnie zbyt patetycznie. Fakt, lubię swoją wiedzę i doświadczenia przelewać na to co mnie najbliżej otacza, miejsce gdzie żyję. Czyli najczęściej dom/mieszkanie, taka to geneza nazwy bloga.Uwielbiam poznawać nowe, czytuje wiele blogów/ artykułów/ książek, z których wiele się nauczyłem no i jestem bardzo za ideom dzielenia się wiedzą, więc pomysłu, żeby dzielić się poprzez bloga, nie musiałem długo szukać. Mam nadzieję, że ktoś tu trafi i wyjdzie z jakimś nowym doświadczeniem, lub zostawi jakiś komentarz, który dla mnie będzie czymś ważnym.
Na koniec, kim ja jestem? Znajomi wołają Szymski, koleś z Katowic. Zawodowo inżynier do spraw oprogramowania. Skończyłem elektrotechnikę w Gliwicach, Hobbystycznie lubię się zajmować miejscem, w którym żyje. Coś ugotować, jakąś roślinkę wyhodować, czasem coś naprawić.
Zapraszam także na inne strony. Będą pojawiać się tematy, zdjęcia, filmiki, materiały, które będą się uzupełniać z tym co jest na blogu.
Youtube: https://www.youtube.com/c/InzynierDomu //tutaj będą się pojawiać materiały do notek i nie tylko
Facebook: https://www.facebook.com/InzynierDomu/ //jeśli chcecie być bardziej na bieżąco
Instagram: https://www.instagram.com/inzynier.domu/  //zdjęcia z prac nad projektami i nie tylko
Pinterest: https://pl.pinterest.com/inynierdomu/  //moje inspiracje na przyszłe projekty
oraz adres mailowy inzynier.domu@gmail.com jakby ktoś chciał się ze mną skontaktować, zapraszam (;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *