O Blogu

„Inżynier domu” – tak pewnego razu określił mnie mój znajomy podczas przygotowywania jednego z kolejnych projektów automatyki w miejscu, w którym akurat mieszkałem. Wyobrażałem sobie potem, co mogłoby się kryć pod taki hasłem. Czym może się cechować taki „inżynierski lifestyle”? Nie zastrzegam jednak takiego stylu życia jedynie dla inżynierów; w mojej opinii inżynier to nie tytuł, to stan umysłu (;

Blog powstał z zamiłowania do idei dzielenia się. Dzięki niemu udało się już trochę zrobić – zaprezentować kilka projektów, opisać subiektywne spostrzeżenia na pewne tematy, ale także wyjść poza ramy Internetu i zorganizować kilka wydarzeń, takich jak warsztaty z Arduino, Raspberry, IOT, a także większych eventów, jak Arduino Day 2018 w Katowicach.

Inżynier Domu – Szymon Markiewicz, zawodowo – inżynier do spraw oprogramowania. Skończyłem elektrotechnikę w Gliwicach. Obecnie żyję we Wrocławiu. Lubię przelewać wiedzę i doświadczenie na najbliższe otoczenie – najczęściej dom/mieszkanie. Zajmuję się elektroniką, programowaniem (C++, C#, Python), majsterkowaniem, drukiem 3D, IOT, ogródkiem i jeszcze masą innych rzeczy.

W tworzeniu bloga pomagają mi:

Redaktorka Bezczelna (tylko nieco – przypis red.), Ewa, nie szczędzi mi słów krytyki, aby materiał był bardziej czytelny, ale także wspiera na duchu, kiedy czasu mało, a pracy dużo.

Kot Techniczny, Ignacy, tak naprawdę to on jest mózgiem wszystkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *